Zabawa

W KARNAWALE SAME BALE

Dnia 25.01.2019 w naszym Przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy.
Dzień ten, już od poranka wzbudzał mnóstwo emocji i uśmiechu na buziach dzieci. Piękne, kolorowe i niekiedy bardzo pomysłowe przebrania dzieci zachęcały
do wspólnej zabawy.
Tańcom i zabawą nie było końca. Dzieci tańczyły Krakowiaka a w przerwie
w muzyce witały się różnymi częściami ciała. Następnie wybraliśmy się w podróż
do krainy śniegu i lodu oraz  bawiliśmy się w Pingwinka. Były też konkursy
w parach: balonik, taniec na gazecie. Zabawa  „Limbo” spowodowała, iż dzieci zachęcone znanymi utworami chętnie pokonywały przeszkodę. Następnie bawiliśmy się przy „Kaczuszkach”. Zabawa  Karnawałowa zakończyła się pokazem mody karnawałowej oraz zabawą w „Pociąg”, którym dojechaliśmy do swoich sal.
Tego dnia taniec towarzyszył dzieciom przez cały czas pobytu w Przedszkolu.
 Nauczycielki przygotowujące i prowadzące bal:
Jolanta Papuga
Agnieszka Wyrzykowska
Edyta Orzechowska
Agnieszka Markiewicz-Pakuła
Magdalena Lewczuk
Milena Kuśmierz
Beata Bojar
Joanna Widera
Katarzyna Tyburcy
Więcej >>

MIKOŁAJKI NA SPORTOWO?

Mikołajki na sportowo!

Dnia 6 grudnia  nasze przedszkole przeniosło się w „zaczarowany  świat”.  Przedszkolaki ze wszystkich grup wyglądały jak małe Mikołaje, ponieważ wszystkie dzieci ubrane były po prostu „Mikołajowo”. Od rana w przedszkolu panował gwar i śmiech,  wszystkie dzieci czekały na zabawy związane
z imieninami św. Mikołaja.

Tego dnia Pani Jola z gr Misie i pani Klaudia z gr Zające jako elfy pomogły  Mikołajowi przygotować zabawy sportowe, aby święty był zadowolony w dniu swoich imienin. Były zmagania z ciągnięcia sań Mikołaja,  przenoszenie prezentów na czas, a także sprawdzanie, która z grup jest najsilniejsza i da radę pomóc Mikołajowi w noszeniu worka z prezentami.  Podczas wspólnych pląsów przy muzyce dzieci „odśnieżały”  ścieżkę dla Mikołaja, „naprawiały” sanie świętego niewidzialnym młoteczkiem.

Na koniec dzieci otrzymały słodkie upominki w postaci kalendarzy adwentowych, a  Mikołaj zaprosił wszystkie dzieci do swojej krainy.Organizatorki:
Jolanta Papuga
Klaudia Babecka
Więcej >>

STRAŻACY W NASZYM PRZEDSZKOLU

Dnia 27.06.2018 r. na zakończenie roku nasze przedszkole odwiedzili strażacy z Państwowej Straży Pożarnej z Pruszkowa.
Spotkanie to odbyło się w ramach realizacji Programu „Czyste powietrze wokół nas”. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa
w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku, dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych.

Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudził wóz strażacki, którym przyjechali strażacy. Dzieci z bliska miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy. Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę. Duża część przedszkolaków, szczególnie chłopcy, postanowili w przyszłości zostać strażakiem.

Wiedza, którą dzieci nabyły utrwalana będzie przy każdej okazji podczas zajęć, aby dzieci nabrały pewności siebie
w trudnych sytuacjach i mogły udzielić pomocy sobie i innym. Dzięki takim spotkaniom dzieci: poznają ciężką
i odpowiedzialną pracę strażaka; wiedza jak dbać o własne i innych bezpieczeństwo; szanują trudną pracę strażaka; kształtują odpowiednie zachowania w trudnych sytuacjach; zaznajamiają się z sytuacjami, w których powinny korzystać z numerów alarmowych.

Dzieci w wieku przedszkolnym posiadają niewielką wiedzę na ten temat i nie zawsze radzą sobie w różnych trudnych sytuacjach. Poprzez realizację podjętych działań w naszym przedszkolu, uczymy dzieci samodzielności, umiejętności przewidywania zagrożeń, unikania ich oraz radzenia sobie z nimi.

Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały strażakom i życzyły wytrwałości
w codziennych zmaganiach zawodowych.

Więcej >>

KOŁACINEK – wycieczka całodniowa naszego przedszkola

21 CZERWCA WSZYSTKIE GRUPY Z NASZEGO PRZEDSZKOLA UCZESTNICZYŁY
W WYCIECZCE DO PARKU JURAJSKO-BOTANICZNEGO DINOPARK
W KOŁACINKU
.

WSPÓLNIE Z PRZEWODNIKIEM DZIECI ODBYŁY SPACER PO ŚCIEŻCE ERY MEZOZOICZNEJ WŚRÓD DINOZAURÓW (FIGUR NATURALNEJ WIELKOŚCI). ZWIEDZIŁY TEŻ WYSTAWĘ GEOLOGICZNO-PALEONTOLOGICZNĄ (autentyczne skamieniałości sprzed wielu milionów lat).

DO DYSPOZYCJI DZIECI BYŁY TEŻ PLACE ZABAW, gdzie mogły bawić się wspólnie z innymi rówieśnikami.

PIĘKNA POGODA, RADOSNY DZIEŃ – AŻ ŻAL BYŁO WRACAĆ…….

Więcej >>

PRZEDSZKOLAKI WITAJĄ WIOSNĘ

 Przyjście  nowej  pory  roku – WIOSNY  jest  doskonałą  okazją  do  tego,
by uświadomić  dzieciom, jak  wielkie  bogactwo  niesie  ze  sobą  budząca  się  do  życia  przyroda. W naszym  przedszkolu  przygotowania  do powitania  wiosny  zaczęły  się  już kilka  dni  wcześniej – zmieniła  się  dekoracja przedszkola  z  zimowej  na  wiosenną a w  salach  zazieleniły  się
kąciki  przyrody.

Przedszkolaki wraz ze swoimi Paniami witały wiosnę w różnorodny sposób
w swoich grupach oraz podczas spotkań integrujących grupy przedszkolne.

Dzieci obejrzały film o pierwszych oznakach wiosny. Wyruszyły do pobliskiego parku w poszukiwaniu pierwszych oznak wiosny.

Pląsy i śpiewy przedszkolaków zaprosiły wiosną na dobre do naszego przedszkola.

 

Grupa IV „Sowy“ powitała wiosnę w nietypowy sposób. Dzieci pod opieką nauczycielek wykonały kolorowe, wiosenne doświadczenie zatytułowane „Magiczne kwiaty“. Jest to pierwsze z serii wykonywanych w tym półroczu doświadczeń z wodą. Dzieci własnoręcznie przygotowały materiały
do eksperymentu (wycięły kwiaty i zagięły płatki), dzięki czemu usprawniały motorykę małą. Następnie przystąpiły do wykonania eksperymentu wg wcześniej ustalonych zasad. Dzieci miały okazję przyglądać się (w ciszy) „przeciskającym się cząsteczkom wody“. Ostatnim zadaniem było ułożenie najważniejszego w dniu dzisiejszym słowa – WIOSNA. Na zakończenie nasze mądre Sowy przygotowały wiosenne kwiaty-niespodzianki dla swoich rodziców. Ciekawe, czy wszystkim rodzicom udało się odczytać hasła ukryte w kwiatach.

 

 

 

Więcej >>

Nadchodzi Jesień

 

„KWIATY DLA JESIENI”

Do przedszkola przyszła Jesień:

– Czy tu jest mój synek Wrzesień?

– Nie ma, nie ma! – mówią dzieci.

– Może z babim latem leci?

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Odnalazła synka w lesie.

Tam malował kwiaty Wrzesień.

– To dla ciebie, mamo, wrzosy 
z perełkami srebrnej rosy.

23 września to pierwszy dzień kalendarzowej  JESIENI. Pani Jesień zapowiedziała swoją wizytę w naszym przedszkolu. Odwiedzi każdą z grup, opowie o swoich przygodach podczas podróży po świecie i spotkań ze zwierzętami, przygotowane zagadki i quizy wspólnie rozwiąże z przedszkolakami, a jesienna muzyka wprowadzi wszystkich w nastrój charakterystyczny dla tej pory roku. Na zakończenie spotkania zostawi w kącikach przyrody dary dzięki którym nasze sale będą wyglądały magicznie.

Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie jesiennych upominków do kącików przyrody, które znajdują się w każdej sali.

Więcej >>

Teatr Maska – Spektakl

W dniu dzisiejszym wszystkie grupy naszego Przedszkola miały przyjemność uczestniczyć w przedstawieniu pt. ” Misio Tulisio” wystawionym przez Teatr Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa. Spektakl o Misiu Tulisiu to bajka o przyjaźni i tolerancji. Głównym bohaterem był rzeczony Miś oraz jego właścicielka Kasia, występował też Zajączek Zazdrośniczek i obcojęzyczna Żabka. Śmiechu i zabawy było co niemiara? Mamy nadzieję, że podobne emocje będą nam towarzyszyć podczas kolejnych spotkań.  Sztukę mogliśmy podziwiać dzięki owocnej współpracy z Książnicą Pruszkowską. Poniżej kilka utrwalonych chwil?

Więcej >>

Jubileuszowy Festiwal Piosenki Przedszkolnej

Dnia 04.06.2016 r. w Parku Żwirowisko odbył się Jubileuszowy Festiwal Piosenki Przedszkolnej. Tegoroczna uroczystość miała szczególny charakter, gdyż odbywała się w ramach obchodów 100-lecia nadania praw miejskich miastu Pruszków. Z tej okazji dzieci z pruszkowskich przedszkoli wspólnie przygotowały przedstawienie. Piosenka pt. „Autostop” rozpoczęła festiwalową podróż od gór „Zasiali górale” poprzez piękny Kraków „Lajkonik” , Śląsk „Poszła Karolinka”, Opole „Te opolskie dziołchy”, Mazury „Hej Mazury”, Toruń „Pyszne pierniki”, aż dotarliśmy do Warszawy „Jedziemy na bielany” z których dojechaliśmy do naszego miasta Pruszkowa. Wpadająca w ucho melodia pt. „Alunelu” i taniec kolorowych kredek prezentowany przez naszych przedszkolaków przypomniał o istnieniu od 1889 roku Fabryce St. Majewski.
Finałowa część skończyła się podziękowaniami i wręczeniem dyplomów z rąk Pana Prezydenta i nagród za uczestnictwo w Jubileuszowym Festiwalu ufundowane przez Prezydenta Pruszkowa, firmę Strabag i St. Majewski.
A oto nasza galeria oraz FILM (prosze klikąć)

 

Więcej >>

„Ostatnia Książka na Świecie”

W dniu 7.06.2016 wszystkie dzieci z naszego przedszkola w Osiedlowym Domu Kultury przy ul. Hubala 5-  obejrzały    spektakl pt. „Ostatnia Książka na Świecie” w wykonaniu  aktorów Teatru Maska z Krakowa.
Udział dzieci  w tym wydarzeniu był możliwy dzięki współpracy naszego Przedszkola i Książnicy Pruszkowskiej- Filii nr 5. Idea przewodnia sztuki to promocja czytelnictwa wśród najmłodszych i nie tylko:). Sztuka opowiadała historię Ani i jej misia Kryspina, którzy znaleźli się w krainie, w której od 100 lat  za sprawą czarów nie było książek,a ludzie byli smutni i nie potrafili używać wyobraźni. I wszystko zmieniło się, gdy książki się odnalazły i  świat stał się piękniejszy:) Wszyscy uczestnicy spotkania byli zachwyceni, dzieci brały  aktywny udział w spektaklu, a po powrocie do przedszkola czekał na nas piknik na trawie. ML

 

Więcej >>

Warsztaty Wielkanocne

17 marca w gr. I „Misie” odbyły się WARSZTATY WIELKANOCNE. Rodzice wraz z dziećmi wykonali wielkanocnego kurczaczka zgodnie z instrukcją nauczycielek oraz jajeczka wielkanocne według własnej inwencji twórczej. Wielkie było zaangażowanie w tworzenie prac, które mogliśmy potem obejrzeć na wystawie plastycznej.
Więcej >>
 • Przedszkole czynne jest:
  PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK
  w godz. 6:30 -17:30
 • Przedszkole Miejskie Nr 11
  ul. Hubala 2
  05-803 Pruszków
 • tel/fax 22 758-43-64
  e-mail