Kubusiowi Przyjaciele Natury

O chrona przyrody nie jest już dziś tylko modą lub dziwactwem. To konieczność. Nie jest też stosem uciążliwych zasad, które należy przestrzegać. Jest raczej stylem życia, sumą codziennych, świadomie podejmowanych decyzji wynikających z szacunku dla przyrody i troski o to, co zostawimy kolejnym pokoleniom.

Sami wiemy, jak trudno jest zmienić nasze nawyki. Od lat wrzucamy śmieci do jednego kubła i przynosimy zakupy w wielu foliowych siatkach. Dla dziecka, uczonego od najmłodszych lat, jak dbać o siebie, o swoje zdrowie, o innych, o dom, psa czy kwiatek w doniczce, ochrona przyrody będzie czymś naturalnym i oczywistym. Uczmy się więc i uczmy nasze dzieci.
Program „Kubusiowi Przyjaciele Natury” to inicjatywa firmy Tymbark – producenta soków KUBUŚ, realizowana we współpracy z Fundacją Partnerstwo dla Środowiska. Program ma na celu edukowanie dzieci w zakresie przyrody i ekologii.