MIKOŁAJKI NA SPORTOWO?

Mikołajki na sportowo!

Dnia 6 grudnia  nasze przedszkole przeniosło się w „zaczarowany  świat”.  Przedszkolaki ze wszystkich grup wyglądały jak małe Mikołaje, ponieważ wszystkie dzieci ubrane były po prostu „Mikołajowo”. Od rana w przedszkolu panował gwar i śmiech,  wszystkie dzieci czekały na zabawy związane
z imieninami św. Mikołaja.

Tego dnia Pani Jola z gr Misie i pani Klaudia z gr Zające jako elfy pomogły  Mikołajowi przygotować zabawy sportowe, aby święty był zadowolony w dniu swoich imienin. Były zmagania z ciągnięcia sań Mikołaja,  przenoszenie prezentów na czas, a także sprawdzanie, która z grup jest najsilniejsza i da radę pomóc Mikołajowi w noszeniu worka z prezentami.  Podczas wspólnych pląsów przy muzyce dzieci „odśnieżały”  ścieżkę dla Mikołaja, „naprawiały” sanie świętego niewidzialnym młoteczkiem.

Na koniec dzieci otrzymały słodkie upominki w postaci kalendarzy adwentowych, a  Mikołaj zaprosił wszystkie dzieci do swojej krainy.

Organizatorki:
Jolanta Papuga