Wyżywienie

Potrawy są przygotowywane codziennie ze świeżych produktów, dostarczanych na bieżąco. Przy układaniu jadłospisów stosujemy system dekadowy to znaczy, że przez 10 kolejnych dni nie powtarza się żaden posiłek.

Posiłki dobieramy tak, by mieściły się w granicach norm pod względem kalorycznym i energetycznym, czyli takich które zawierają odpowiednią ilość białka, węglowodanów, tłuszczów, soli mineralnych i witamin.

Dbamy o to, żeby do każdego posiłku był dodatek owocowo – warzywny.

Opieramy się na zasadach racjonalnego żywienia, które polega na takim doborze produktów w całodziennym jadłospisie, aby dostarczały organizmowi odpowiednią ilość składników odżywczych potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania.

Dzieci ze specjalnymi potrzebami żywieniowymi mają menu dostosowane do indywidualnych potrzeb we współpracy z rodzicami.

Godziny posiłków w naszym przedszkolu:

08.30 – I śniadanie
11.00 – II śniadanie
13.30 – obiad (zupa, drugie danie, kompot)