Wycieczka Grupy I Misie do ZOO w Warszawie

Na wycieczkę do ZOO wybrały się nasze dzieci z najmłodszej grupy MISIE. To ich pierwsze taka poważna wycieczka grupowa.

Plan wycieczki był bardzo bogaty i interesujący. Dzieci obejrzały duże akwaria z tropikalnymi amazońskimi rybami, odwiedziły żyrafy, słonie, lwy, antylopy, strusie, foki, przyjrzały się szympansom i gorylom, posłuchały świergotania ptaków i wysłuchały hałaśliwego krzyku papugi Ary. Pod parasolami przy słoniarni zorganizowaliśmy sobie piknik. Wzmocnieni przekąską poszliśmy w poszukiwaniu strusiów, zebr i wielbłądów. Pogoda nie zapowiadała się dobrze ale dzieci nie dały za wygraną, uprosiły słońce i pięknie wyszło zza deszczowych chmur. Było pięknie, ciepło, że aż potrzebowaliśmy ochłody. A gdzie było najlepiej? Oczywiście przy wybiegu pingwinów, które czekały na swój obiad. To przypomniało dzieciom, że pora już wracać do przedszkola by zjeść pyszną zupę.