Wycieczka – Dynioland

Dnia 21.06.2017r. w pierwszy dzień lata nasze przedszkolaki wraz z Panią Dyrektor, nauczycielami i obsługą pojechały już na ostatnią , a dla niektórych pożegnalną wspólną wycieczkę do DYNIOLANDU w Wieliszewie Gmina Wieliszew.

Tego dnia dopisała nam piękna pogoda. Każda z grup przed zwiedzaniem zjadła pyszne kanapeczki przygotowane przez Panie kucharki i ruszyliśmy do odkrywania tajemnic tego miejsca.

Odwiedziłyśmy mini zoo, w którym mieszkają kury, kaczki, króliki nie tylko przyglądaliśmy się zwierzętom, ale także można było je samodzielnie nakarmić.

Dzieci brały udział w zawodach grupowych- dziewczynki kontra chłopcy, przechodziły po ścieżce przygotowanej z różnych ciekawych materiałów jak np. szyszki, kamyki, kukurydza, słoma, błotko, a na koniec w balii z ciepłą wodą mogły umyć swoje nóżki.

Wielką radość w małych odkrywcach wywołały zabawy w słomianym labiryncie, rzucanie słomą, przechodzenie po słomianych walcach to była zabawa !!!. Każdy uczestnik wycieczki miał okazję przygotować doniczkę w której umieścił wybrane nasionka oraz ozdobić ją według własnego pomysłu.

W papierowych torebkach czekały na naszych przedszkolaków w autokarze.  Słomiane zwierzęta w otoczeniu których próbowaliśmy swoich sił w strzelaniu z łuku to również jedna z atrakcji Dynolandu,  szczególnie krowa którą każdy solidnie wydoił. Dj Arek zaprosił wszystkich do wspólnej zabawy disco w cieniu drzew pokazując śmieszne figury taneczne.

Na koniec zebraliśmy się na ogromnej polanie gdzie odbył się pokaz sztuczek „Bajki”- psa ratownika z OSP-Ratownictwo Wodne Nowy Dwór Mazowiecki. Przepiękny pies oprócz tego, że ratuje ludzi jest aktorem i bierze udział w różnych produkcjach filmowych. Ciekawe opowieści o dyniach i tykwach uprawianych właśnie na tej farmie umilały nam chwilę odpoczynku po zabawie.

Wycieczka okazała się więc ciekawą formą spędzenia czasu, podczas której nauczyliśmy się wielu nowych rzeczy, a doznania sensoryczne wywołały u każdego uśmiech.

Dzieci szczęśliwe i radosne, pełne niezapomnianych wrażeń powróciły do Przedszkola. To była naprawdę niesamowita wycieczka, która na długo pozostanie w pamięci „Misiów”, „Biedronek” „Sówek” „Jagódek” i „Wiewióreczek”.