Wycieczka do Pałacu w Wilanowie

26.04.2016 Grupa II Biedronki I IV Zajączki odwiedziły Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Obydwie grupy wzięły udział w lekcjach muzealnych, które są fantastyczną alternatywą tradycyjnego zwiedzania, przystosowaną merytorycznie i metodycznie do poziomu i potrzeb dzieci w wieku przedszkolnym. Grupa II Biedronki poznawała „Królewską rodzinę”. Dzieci dowiedziały się kim byli członkowie rodziny królewskiej, jakie miały imiona królewskie dzieci a także kto miał więcej komnat: król czy królowa. W królewskim orszaku, za królewskim lalkami podążaliśmy po przepięknym Pałacu w poszukiwaniu członków królewskiej rodziny. Grupa IV Zajączki wyruszyła w podróż do krainy „Zwierzaków, stworów i potworów”. Ukryte w dekoracjach pałacowych sfinksy,  przyczajone na barokowych obrazach centaury oraz fantastyczne stwory czekały na odkrycie przez naszych dzielnych poszukiwaczy. Zajączki dowiedziały się co łączyło króla Jana III Sobieskiego z hippokampem i rozwiązały zagadkę sfinksa przedstawionego w sypialni królowej Marysieńki. Obydwie grupy podziwiały przepiękne obrazy i malowidła sufitowe. A na zakończenie korzystając z cudownej pogody odwiedziliśmy ogrody pałacowe. Zadowoleni i uśmiechnięci wróciliśmy do naszego Przedszkola z prezentami: książeczkami i zakładkami.