Warszawa oddycha

„Warszawa oddycha“

W piątek 20.10.2017 r. w grupie IV „Sowy“ zostały przeprowadzone zajęcia otwarte powiązane z akcją społeczną „Warszawa oddycha“. Gośćmi naszych przedszkolaków byli przedstawiciele Wydziału Oświaty, firmy Blaupunkt Competence Center Mateko sp. z o.o. ,Airly sp. z o. o. i nasza Pani Dyrektor.

Dzieci radośnie powitały gości jedną ze swoich ulubionych piosenek „My chcemy grać w zielone“. Następnie razem z paniami nauczycielkami utrwalały wiadomości dotyczące: oddychania, rodzajów zanieczyszczeń i sposobów zapobiegania zanieczyszczaniu powietrza. Wspólnie wykonaliśmy ćwiczenia oddechowe oraz zabawy z piórkami i woreczkami. Sprawdziliśmy również jaki osad zostawia na naszych płucach zanieczyszczone powietrze.

Na podsumowanie zajęć dzieci przygotowały pracę plastyczną pt.: „Czyste powietrze jest w naszych rękach“.

Nasi przesympatyczni goście obdarowali dzieci prezentami-niespodziankami: odznaką STRAŻNIKA i czystym powietrzem zamkniętym w małej puszce:) a także oczyszczaczem powietrza i czujnikiem smogu.

Zajęcia bardzo się spodobały naszym „Sowom“. Serdecznie dziękujemy i zapraszamy do naszego Przedszkola 🙂

Nauczycielki i dzieci z grupy IV