Straż Miejska „Bądź widoczny na drodze”

W tym dniu wszystkie grupy odbyło się spotkanie z przedstawicielami Straży Miejskiej w celu bliższego przedstawienia zasad bezpieczeństwa oraz widoczności na drodze gdy zapada zmierzch.

Z miesiąca na miesiąc w okresie późnojesiennym i zimowym coraz krótsze stają się dni a pochmurna aura utrudnia widoczność na drodze zarówno dla pieszych, rowerzystów i kierowców innych pojazdów. Dzieci zapoznały się z zasadami, jak być widocznym na drodze po zmierzchu. Przeprowadziły też eksperyment za pomocą specjalnej tuby i mogły zaobserwować różnicę w widoczności w nocy dziecka na drodze jak ma odblaski i bez odblasków. Na koniec spotkania nasz Gość rozdał każdemu dziecku charakterystyczny odblask, który można przyczepić do kurtki lub plecaka.