Spotkanie z panem Rafałem Dobrowolskim

W dniu 14.04.2016 odbyło się w naszym przedszkolu w grupach Jagody, Biedronki, Wiewiórki i Zające spotkanie z panem Rafałem  Dobrowolskim, który  działając w Grupie Historycznej WP Zgrupowania Radosław  spotyka się z dziećmi i   młodzieżą i  z pasją szerzy wiedzę dotyczącą Naszej Ojczyzny, patriotyzmu i postaw obywatelskich. Podczas  spotkania dzieci  dowiedziały się wielu ciekawych  rzeczy dotyczących stroju i wyposażenia  polskiego żołnierza – w perspektywie historycznej. Pan wystąpił w mundurze żołnierza  z czasów II Wony Światowej. Dzieci utrwaliły wiedzę dotyczącą- polskich symboli  narodowych. Tematyka spotkania oscylowała wokół tematów- Polski jako naszej Ojczyzny, Wojska i jego historii, zawodu żołnierza oraz patriotyzmu.  Poznały szereg ciekawostek- dotyczących np. podkucia metalem butów żołnierskich (żeby się za szybko nie zdzierały:)) oraz przeszły podstawę musztry wojskowej z czym było dużo zabawy (podczas musztry żołnierz  wykonuje manewry przez lewe ramię oraz maszeruje zaczynając od lewej nogi). Spotkania były ciekawe i podobały się dzieciom:) Mamy nadzieje na dalszą owocną współpracę:)