Jem zdrowo – kolorowo

6.04.2016 odbyły się w grupie II Jagody  – zajęcia współorganizowane  przez panią Magdalenę Konowrodzką – dietetyka „JEM ZDROWO- KOLOROWO”. Miały one na celu przybliżenie dzieciom  tematyki zdrowego odżywiania. Rozmawialiśmy o tym czym jest zdrowe jedzenie, co to jest Piramida Zdrowego Żywienia i co to jest aktywność fizyczna i  co dobrego czyni dla  naszego zdrowia. W trakcie zajęć dzieci  skonstruowały  – wzorowaną na nowej „Piramidzie Zdrowia i Aktywności Fizycznej” – własną piramidę następnie została ona umieszczona w sali.  Została również  przez dzieci przygotowana i  samodzielnie  skonsumowana sałatka warzywna. Zajęcia przebiegały  w pogodnej atmosferze ku uciesze dzieci i samych pań prowadzących:)