Ciekawi ludzie w naszym przedszkolu

Dnia 28.10.2015 r. grupa III WIEWIÓRKI zaprosiła przedszkolaki na spotkanie z cyklu :

Ciekawi ludzie w naszym przedszkolu

gościem honorowym  tego spotkania był gitarzysta zespołu IRASebastian Piekarek– polski gitarzysta, wokalista oraz kompozytor, muzyk sesyjny, który współpracował m.in z Dodą, Kasią Kowalską, WojtkiemPilichowskim, zespołami Ira, Daab, Bracia i Spotlight, brał udział w wielu projektach studyjnych. Obecnie wciąż koncertuje i występuje na płytach innych artystów. Ostatnie produkcje muzyczne to Hasiok „Znak niepokoju” i Ira „9”, PERFECT – „XXX”. W latach 2007-2011 był gitarzystą w zespole piosenkarki Doroty „Dody” Rabczewskiej,z którą nagrał jej pierwszy solowy album „DiamondBitch”.

Pan Sebastian opowiedział dzieciom o swojej pasji jaką jest muzyka, jak wiele wnosi w jego życie nie tylko przez dźwięki, ale i ludzi których spotyka na swojej  drodze. Przyniesione instrumenty w czarnych futerałach zaciekawiły dzieci. Gitara klasyczne jej delikatne brzmienia i głos Pana Sebastiana przypomniały nam o minionych wakacje. Najwięcej emocji wzbudziła gitara elektryczna wymagająca dodatkowego osprzętu w postaci wzmacniacza. Efekt drastycznie zmienił barwę muzyki i to się najbardziej dzieciom podobało.

Każdy mógł spróbować zagrać i poczuć się jak na prawdziwym koncercie.

Spotkanie zakończyło się złożeniem autografu przez Pana Sebastiana w Przedszkolnej Księdze Gości i wręczeniem odznaki Przyjaciela Przedszkola.

Szanowni Rodzice!!

Jeśli macie w gronie swojej rodziny, przyjaciół kogoś kto ma ciekawą osobowość, pasję i mógłby o niej opowiedziećzgłaszajcie się.

Przez takich ludzi możemyinspirować dzieci do odkrywania świata, rozwijać ich wiedzę i zainteresowania.

Edyta Orzechowska nauczyciel w grupie III Wiewiórki.