Bezpieczni jesienią na drodze

Dnia 22.10.2015 r. odbyło się spotkanie z Panem Policjantem z Wydziału Ruchu Drogowego pt. „Bezpieczni jesienią na drodze”.Dzieci dowiedziały się na czym polega praca Policji i jakie przedmioty są potrzebneaby ją dobrze wykonywać. Zaproszony Policjant przypomni o zasadach bezpieczeństwa: podczas jesiennych wycieczek z rodzicami bezpiecznej zabaw w pobliżu drogi (plac zabaw) i w domu bezpiecznym pokonywaniu drogi do przedszkola i z przedszkola właściwym korzystaniu z telefonów alarmowych oraz odpowiedział na każde pytanie. Na koniec spotkaniadzieci wzięły udział w konkursie dotyczącym zasad bezpieczeństwa, a te które dobrze słuchały i odpowiedziały prawidłowo na zadawane pytania otrzymały opaski odblaskowe. Pokaz wozów policyjnych zakończył kolejną edycję dotyczącą bezpiecznego poruszania się dzieci jesienią po ulicach, drogach pieszo i na rowerach. A oto zdjęcia naszych przedszkolaków: